PočaljiNaslov: Primera (Španija)   Ned Okt 05, 2008 12:45 pm

Rekreativo – Malaga
Sevilja – Atletik Bilbao
Valjadolid – Valensija
Real Madrid – Espanjol

Fudbaleri Barselone u subotu su na svom "Nou Kamp" stadionu deklasirali Atletiko iz Madrida i utakmicu šestog kola španske Primere dobili sa 6:1.

Barselona je vođstvo od 3:0 imala već u devetom minutu, a do 28. rezultat je bio 5:1.

Prvi gol je posle kornera Ćavija u trećem minutu glavom postigao meksički reprezentativac Rafael Markes, da bi u petom Kamerunac Samjuel Eto povisio na 2:0, pošto je bio precizan sa penala koji je dosuđen zbog prekršaja Tomaša Ujfalušija nad Lionelom Mesijem.

Samo četiri minuta kasnije Mesi se i upisao u listu strelaca, pošto je slobodan udarac sa nekih 20 metara izveo dok je golman Atletika Gregori Kupe još nameštao živi zid.

Atletiko je na 3:1 smanjio u 13. minutu, kada je loptu u mrežu Barselone precizno plasirao kapiten gostiju Maksi Rodriges, koji je, međutim, već u 21. minutu morao da zbog povrede napusti teren.

Barselona je do tada već postigla i četvrti gol, a strelac je ponovo bio Eto, koji je u 18. minutu na grudi primio odličan pas Ćavija, jednim potezom prevario Ujfalušija i Kupea i postigao svoj drugi pogodak.

Peti gol je u 28. minutu postigao Ejdur Guđonsen, koji je prvi stigao do lopte koja se posle šuta Andresa Inijeste odbila o stativu Madriđana.

Konačan rezultat postavio je u 73. minutu rezervista Tijeri Anri, koji je posle odlične akcije Ćavija i Bojana Krkića loptu iz prve smestio u protivnički gol.

Atletiko je na prethodnih pet kola primio ukupno četiri gola, a u duelu sa Barselonom mogao je da pretrpi i ubedljiviji poraz, pošto su domaći propustili još nekoliko izglednih šansi.

Barseloni je pobeda nad Atletikom donela i drugo mesto na tabeli sa 13 osvojenih bodova, tri manje od Viljareala, koji je na utakmici sa Betisom uspeo da za dva minuta preokrene rezultat i od 0:1 stigne do trijumfa od 2:1 što mu je donelo i lidersku poziciju u Primeri.

Prvo je u 68. precizan bio Gonsalo Havijer Rodriges, a u 70. minutu konačan rezultat postavio je Hoseba Ljorente.

Ostale utakmice kola igraće se u nedelju, kada će Valensija, koja ima 13 bodova, gostovati Valjadolidu i pokušati da se eventualnom pobedom vrati na prvo mesto na tabeli. Četvrtoplasirani Real iz Madrida dočekaće Espanjol, dok će petoplasirana Sevilja ugostiti Atletik iz Bilbaoa.