Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Datum upisa : 14.07.2008
Godina : 30
Lokacija : Aleksinac

Jelen Superliga 2008/09 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelen Superliga 2008/09   Jelen Superliga 2008/09 - Page 2 EmptySub Avg 23, 2008 2:55 pm

1:1 - Mugoša u 86.

Jagodina je u istorijskoj utakmici, prvoj Superligaškoj na svom terenu, odigrala 1:1 protiv Borca, koji sada misli na duel sa Lokomotivom iz Sofije.
Jagodinci su poveli u 10. minutu. Spasojević je izveo korner, a Mihajlović glavom zatresao mrežu - 1:0.
Utakmica je bila dostra zanimljiva, napadi su se ređali na obe strane. Borac je izjednačio u 86. minutu. Mugoša je iz slobodnog udarca šutirao po zemlji, lopta završila u golu - 1:1.

3:1 - Bogunović u 90.

Partizan je, pred jednu od najvažnijih utakmica sezone, pobedio kruševački Napredak, i tako došao do nova tri boda. Klub iz Lazarevog grada je u krizi, navijači najavljuju bojkot, a u Upravi smene. Jednom rečju - raspad!
U prvom poluvremenu nije bilo lepe igre, ni prilika. Uzrok je verovatno bilo sparno vreme u srpskoj prestonici. Tek u 37. minutu, Stevanović je imao šansu, njegov udarac zaustavila je prečka.
U 40. minutu Partizan je poveo. Tošić je izveo slobodan udarac, nastala je gužva u šesnaestercu Napretka, a najsnalažljiviji je bio Paunović - 1:0.
Nije se još stišalo slavlje pristalica Partizana, a Napredak je izjednačio. Binić je centrirao, a Đorđević glavom zatresao mrežu - 1:1.
Partizan je nastavio sa napadima u drugom poluvremenu. Odbrana Kruševljana poklekla je u 56. minutu. Obradović je prošao, a Dijara postigao prelep gol - 2:1.
U 90. minutu, u strelce se upisao i Bogunović za konačnih 3:1.

Partizan okreće misli prema Turskoj, gde igra revanš 3. kola kvalifikacija za najelitnije takmičenje. A u Napretku će nešto morati da se menja.

Nazad na vrh Ići dole

Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: Jelen Superliga 2008/09   Jelen Superliga 2008/09 - Page 2 EmptyNed Avg 24, 2008 2:05 pm

Habitfarm Javor-Vojvodina 1:0

IVANJICA
Stadion: Javora
Gledalaca: 2500
Strelac:
1:0 - Mutavdžić

Javor je zabeležio pobedu nad favorizovanim Novosađanima i tako ih preskočio na superligaškkoj tabeli. Novosađani se sada okreću Izraelu i meču sa Hapoelom.
Oko 2 500 gledalaca videlo je zanimljiv i borben fudbal. Prva veća šansa viđena je u 25. minutu za Javor. Nikitović je šutirao preko gola. U 35. minutu i Pavlović je šutirao, ali je golman javora bio na mestu. minut kasnije, Vojvodini je opravdano poništen gol koji je postigao Tadić.U 54. minutu još jednom je Tadić bio u prilici. Dobro je šutirao, ali je Supić još jednom bio siguran.Odmah zatim veliku šansu je imao i Buač, ali je ponovo intervenisao golman Ivanjičana.
Domaćin je poveo u 63. minutu. Simić je glavom, posle kornera pogodio stativu, a odbijenu optu u gol ubscio Mutavdžić - 1:0.
Očekivalo se da će gosti pojačati napade, ipak, desilo se suprotno. Do kraja, jedinu šansu je imao Đokić, ali je Brkić bio siguran.
Na kraju, stadionom je odjekivalo "beli, beli", Ivanjica je slavila prvu pobedu Javora, i nastavak nepobedivosti na svom terenu.

Banat-Crvena zvezda 0:0

ZRENJANIN
Stadion: u Karađorđevom parku

Crvena zvezda je priredila novo neprijatno iznenađenje svojim navijačima, dok je Banat pokazao da ne želi da se ponovi prošlogodišnji scenario, kada su ispali iz lige.
Na stadionu u Karađorđevom parku okupilo se oko 5 000 gledalaca. Navijači Zvezde su došli u velikom broju, očekujući iskupljenje ljubimaca za poraz u Novom Sadu. Na utakmicu su došli i navijači Proletera, sa parolama anti-banat.
Očekivalo se da terensku inicijativu ima Zvezda, ali na terenu je dominirao domaćin. Prvu priliku imao je Petković u 8. minutu. Milijaš je u 27. minutu uputio dobar šut ka golu sigurnog Zečevića. Još jednu šansu je propustio Petković. A onda je pred kraj poluvremena Zvezda krenula ofanzivnije, imala šanse, ali rezultat je ostao kao i na početku meča. Osim prilika za goste, šansu je imao i Radosavljev, pa se u tim trenucima igrao najbolji fudbal. Prvu šansu u drugom delu za Banat imao je Petković. Izašao je pred Radivojevića, ali je šutirao preko gola. Lepu šansu je imao i Radosavljev u 73. minutu, ali je šutirao pored gola.U 87. minutu i Osmanović je imao priliku.
Sve u svemu, Banat je zaslužio mnogo više od boda, a Crvena zvezda mora mnogo bolje ako želi da napusti donji deo tabele.

2:1 - Aganović u 75.

Čukarički je zabeležio prvu pobedu ove sezone i skočio na drugo mesto tabele. Na svom terenu pobeđen je Rad, koji ostaje sa samo jednim osvojenim bodom.
Na početku se igralo oprezno a inicijativu su imali domaći. Prvi ggol viđen je u poslednjim minutima prvog poluvremena. Vilotić je posle kornera zatresao mrežu Građevinara - 1:0.
U 63. minutu Vilotić je oborio Jovanovića, a sudija pokazao na belu tačku. Penal je izveo Koković - 1:1.
U 75. minutu, Čukarički je ponovo poveo. Aganović je sjajno šutirao i zatresao mrežu Danilovića - 2:1.

Hajduk-OFK Beograd

KULA
Stadion: Hajduka
Gledalaca: 300

Hajduk i OFK Beograd odigrali su utakmicu bez puno šansi i napada. Više prilika imao je Hajduk, ipak, oba tima su osvojila četvrti bod ove sezone.
PFC 4ever!

PFC 4ever!

Broj poruka : 295
Lokacija : Sa Partizanom!

Danas očekujem pobedu Partizana i Vojvodine,i vrlo moguće novi "kiks" Zvezde...
FilipBg

FilipBg

Broj poruka : 45
Datum upisa : 14.08.2008
Lokacija : Bgd

PočaljiNaslov: Re: Jelen Superliga 2008/09   Jelen Superliga 2008/09 - Page 2 EmptyUto Sep 02, 2008 10:17 pm

Datum upisa : 28.07.2008

PočaljiNaslov: Re: Jelen Superliga 2008/09   Jelen Superliga 2008/09 - Page 2 EmptySre Sep 03, 2008 5:10 pm

Zvezdo mars u 2.ligu.
Admin
Admin
Admin

Broj poruka : 275
Datum upisa : 13.07.2008

PočaljiNaslov: Re: Jelen Superliga 2008/09   Jelen Superliga 2008/09 - Page 2 EmptySub Sep 13, 2008 7:08 pm

13.9.2008

Danas se nastavlja prvenstvo

Jelen Superliga 2008/09 - Page 2 Meridiansl

Utakmicama četvrtog kola danas se nastavlja prvenstvo Meridian Superlige.

Najteži zadatak imaće Partizan, koji od 19 časova igra utakmicu protiv drugog učesnika Srbije u Kupu Uefa - Borca iz Čačka. Partizan je pre svega prošle sezone imao dosta problema protiv Čačana, u tri meča zabeležio je dve mimalne pobede (1:0) i jednom odigrao nerešeno (0:0).

Banat dočekuje najprijatnije iznenađenje ove sezone, Javor iz Ivanjice, koji se trenutno nalazi na drugom mestu sa sedam osvojenih bodova.

Rad gostuje u Kuli, i pokušaće da dođe do svoje prve pobede. Rad je trenutno na 10. mestu, sa samo jednim osvojenim bodom, dok je Hajduk iz Kule četvrti sa 5 bodova.

Napredak će u Kruševcu dočekati OFK Beograd, koji je u tri dosadašnja kola zabeležio 4 boda.

Crvena zveda će na Banovom brdu pod vođstvom novog trenera Janevskog sutra pokušati da dođe do prve ovosezonske pobede, dok će Čukarički, koji je do sad sakupio 4 boda pokušati da odnese bodove aktuelnom vicešampionu Srbije.

U drugoj nedeljnoj utakmici sastaju se Jagodina i Vojvodina uz direktan prenos na drugom kanalu RTS. Vojvodina se nalazi na 3. mestu sa šest bodova, dok je Jagodina šesta sa četiri osvojena boda.

PFC 4ever!

PočaljiNaslov: Re: Jelen Superliga 2008/09   Jelen Superliga 2008/09 - Page 2 EmptyNed Sep 14, 2008 11:20 am

sutra igraju Cukaricki - Crvena Zvezda i Jagodina - Vojvodina

Tabela: Partizan 12, Hajduk 8, Javor i OFK po 7, Vojvodina 6 (-1), Čukarički (-1), Jagodina (-1), Banat po 4, Borac i Napredak po 3, Rad i Crvena zvezda (-1) po 1.

Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: Jelen Superliga 2008/09   Jelen Superliga 2008/09 - Page 2 EmptyNed Sep 14, 2008 2:07 pm

Admine pošto mi ne rade privatne poruke moram ovako da ti dam izveštaje, jer ne umem da pišem direktno na sajt:

Izveštaji za 4. kolo:

KRUŠEVAC
Stadion: Mladosti pod Bagdalom
Gledalaca: 3 500
Strelac:
0:1 – Jevtić u 4.

Čudan je tim kruševački Napredak... Tone, tone, onda zablista, i kaa mislite da će se konačno vratiti, on se obruka. Bagdalom je u subotu odjekivala pesma navijača OFK Beograda, dok se sa severa moglo čuti već standardno: „Uprava napolje“, „Škoro odlazi“.
Samo što je počeo meč, u 4. minutu, OFK Beograd je već stigao do pobedonosnog gola. Brza i iznenađujuća kontra ostavila je zbunjenu odbranu Napretka, Jevtić je izašao sam pred Šejića i lako ga matirao – 0:1.
Neverica na stadionu u Kruševcu... Napredak je tada krenuo u napade. Činilo se da će ipak to biti organizovanije posle 10. minuta i šanse Đorđevića. Binić je izveo korner, Đorđević nadvisio sve u šesnaestercu OFK Beograda, sjajno šutirao pod prečku, ali je fantastično odbranio Radiša Ilić i prerastao u junaka utakmice već posle deset minuta. Napredak je napadao, ali su ti napadi bili jalovi, bez pravih šansi i udarca prema golu Ilića. Izveli su mnogo kornera, ali sve je to bilo uzaludno. Ista se slika gledala i u drugom poluvremenu. Napredak bezidejno vrti loptu oko šesnaesterca gostiju, a Romantičari samo čekaju grešku. Jednu takvu su dočekali, ali sjajnu priliku u 52. minutu nije iskoristio Adamović. Jasno je, posle ovog a i prethodnih mečeva – Napredak nema napadača, ne postoji igrač koji može da da gol. Punoševac je po navici bio očajan, a nikog nije bilo da gazameni. OFK Beograd je igrao pametno, brzo poveo, i odlično se branio do kraja. Iz Lazarevog grada nose važna tri boda koja ih ostavljaju u vrhu tabele.

Partizan-Borac 2:0

BEOGRAD
Gledalaca: 3 000
Strelci:
1:0 – Stevanović u 44.
2:0 – Moreira u 68.

Partizan nastavlja da pobeđuje, četvrta pobeda iz toliko meča u Superligi. Borac je izgleda više mislio na četvrtak. U derbiju dva naša preostala učesnika u Kupu UEFA, pred njihove mečeve sa Poli Temišvarom i Ajaksom, Partizan je po kišovitom vremenu uzeo tri boda i ostao usamljen na vrhu tabele.
Crno-beli su tokom celog prvog poluvremena imali terensku inicijativu, napadali, imali dobre prilike, ali Zebre su se odlično branile. Golman Čačana, Branko Grahovac imao je sjajne intervencije i bio najbolji pojedinac na terenu u prvom poluvremenu.
Ipak, Partizan je stigao do prednosti. Igrao se 44. minut, Tošić je izveo korner, a Stevanović glavom zatresao mrežu Grahovca – 1:0.
Iako su probili otpor Čačana, Partizan je i u drugom poluvremenu napadao, a Borac se branio i čekao eventualnu šansu za kontru. Ipak, Partizan je imao dobre prilike. Zapretio e dva puta Tošić, ali to je bila samo najava za potez zbog kojeg tri hiljade ljudi nije zažalilo što je po velikoj kiši došlo na meč. Tošić je uposlio Moreiru u kaznenom prostoru gostiju, a Portugalac se prelepo okrenuo i neodbranjivo šutirao za – 2:0.
Vredno pomena sa ovog meča je i to da je debitovao Kamel Zaim. Tunižanin je ušao u 71. minutu, a njegove dobre igre se tek očekuju.
Ova dva tima već u četvrtak očekuju izazovi u Evropi. Borac će na stadionu na kome je doživeo prvi poraz ove sezone dočekati slavni Ajaks, a Partizan će u goste Poli Temišvaru. Poželimo im mnogo sreće...

KULA
Strelci:
1:0 – Radanović (penal) u 7.
2:0 – Rajović u 20.

Hajduk je odlično počeo ovo prvenstvo. Za razliku od prošle godine, kada su se Kuljani borili za opstanak, ove godine sve izgleda mnogo lepše za ekipu iz Kule. U prva četiri meča nisu izgubili, uz dve pobede. Sa Radom je obrnuta situacija. Građevinari su opet razočarali, i imaju samo jedan bod.
Da žele pobedu, domaći su pokazali od samog starta. Već u 5. minutu Davidov je pogodio stativu. Samo dvaminuta kasnije, dosuđen je penal za Hajduk, a siguran realizator bio je Radanović – 1:0.
Kuljani su vrlo brzo duplirali vođstvo. U 20. minutu, posle centaršuta, odbrnbeni igrači Rada izbacili su loptu na koju je naleteo Rajković i sjajnim volejem zatresao mrežu Damira Kahrimana – 2:0.
Rad je tada krenuo u napade ali većih šansi nije bilo, tako da su tri boda ostala naseveru Vojvodine. Lepa uvertira za Kuljane pred večiti vojvođanski derbi sa Vojvodinom, sledećeg vikenda.

ZRENJANIN
Strelci:
1:0 – Stević u 17.
2:0 – Stević (penal) u 77.

Posle 40 mečeva bez poraza, Javor je morao da položi oružje u Zrenjaninu. Banat je posle samo boda iz tri kola konačno pobedio. Pre toga, fudbaleri u crveno-crnim dresovima radovali su se pobedi novembra prošle godine!
Banat je poveo u 17. minutu. Radosavljević je centrirao a Stević pogodio mrežu – 1:0,
Ivanjičani su tada preuzeli inicajativu. Imali su dosta povoljnih prilika, ali do poravnanja nije došlo. Kada se ne iskoriste šanse, usledi kazna. Tako je bilo i u Zrenjaninu. Stević je iz penala postigao svoj drugi gol – 2:0.
Banat je pokazao da može da igra dobro, dok je Javor rezultatski razočarao i pao sa drugog mesta.

Admin

Partizan već sada - nakon 4 odigrana kola!! 10 bodova ispred Zvezde. Biće teško vratiti se nazad
FilipBg

FilipBg

nemoguca misija Sad
Sunday_Oliseh

Broj poruka : 12
Datum upisa : 14.09.2008

PočaljiNaslov: Re: Jelen Superliga 2008/09   Jelen Superliga 2008/09 - Page 2 EmptyPon Sep 15, 2008 1:27 am

Što, misliš da nećemo izboriti opstanak? Suspect
PFC 4ever!

PFC 4ever!

Sunday_Oliseh ::

Laughing

Zar neko od vas još uvek misli da Zvezda može do titule???Pa ni humani Tole ne pomaže,pokloni čovek penal,al ne vredi... Laughing
FilipBg

FilipBg

opstanak hocemo affraid a ostalo sta nam bog da Mad

Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: Jelen Superliga 2008/09   Jelen Superliga 2008/09 - Page 2 EmptyPon Sep 15, 2008 3:57 pm

0:1 - Mrđa u 5.

Vojvodina je zabeležila nova tri boda i ostala jedini pratilac odbeglog Partizana. Domaćini su zaslužili bod, a može se reći da im ga je oduzeo i vrlo loš sudija Filipović, koji je u 91. minutu poništio regularan gol domaćih.
Vojvodina je vrlo brzo došla u vođstvo. Prelepa akcija krunisana je vođstvom. Tadić je prošao, lepo uposlio Kizita koji mu je prošao iza leđa, fudbaler iz Ugande centrirao a Mrđa najavio da će biti ono što Vojvodina traži - 0:1.
Jagodina je tada odvažnije krenulaprema golu gostiju. Lepu priliku imali su u 8. minutu, ali je sudija poništio gol Žunića, zbog prekršaja nad Brkićem. Veliku šansu za svoj drugi gol propustio je Mrđa u 18. minutu, izašao je sam ispred Vaskovića, ali je loše šutirao. I Jagodinci su imali svoje šanse, ali niko nije ozbiljnije ugrozio Brkića. Vojvodina je imala dobru šansu u 39. minutu, ali je Tadić loše šutirao, pa je lopta završila u korneru. Baš posle tog udarca iz ugla Đurić je imao odličnu šansu, šutirao je glavom a Lukić sa gol linije izbacio loptu.
Jagodina je napadala u drugom delu, imala šanse, ali se rezultat nije menjao. Mogao je da se promeni i to u korist Novosađana u 88. minutu. Tadić je oduzeo lopptu Mihajloviću a Stjepanović propustio veliku šansu. Mogla je za to da stigne kazna u nadoknadi. Mijailović je izašao sam pred Brkića, dodao Pavloviću koji je doneo erupciju oduševljenja na stadionu Jagodine. Ipak, sudija Filipović je dosusio ofsajd, i oštetio Jagodinu za bod. Za to su ga gledaoci nagradili koncertom zvižduka.

2:2 - Popović u 87.

Novi remi nekadašnjeg šampiona sveta i 11. pozicija su, definitivno, obeležili i ovo kolo Superlige. Čukarički je uzeo važan bod, koji ga je lansirao u gornju polovinu tabele.
U prvom poluvremenu gosti su imali inicajativu i nekoliko prilika, ali je i Čukarički propustio dobre šanse. Brđani su poveli u 62. minutu. Posle kornera, Vilotić je glavom zatresao mrežu - 1:0.
Brzo su se crveno-beli sabrali pa je slavlje Brđana kratko trajalo. Milijaš je asistirao Edgardu, a napadač gostiju lako matirao nemoćnog Isailovića - 1:1. Crvenoj zvezdi odgovarala je samo pobeda pa su krenuli u napad. U vođstvo su stigli posle penala. Savić je oborio Koromana, loptu na belu tačku stavio Milijaš i pogodio - 2:1.
Ipak, ni Čukarički se nije predao, pasu uspeli da stignu do boda u 86. minutu. Bojović je šutirao, Radivojević slabo odbaranio a na loptu natrčao Popović i doneo svom timu bod, a Zvezdi samo nove brige - 2:2.

PFC 4ever! ::
Pa ni humani Tole ne pomaže,pokloni čovek penal,al ne vredi... Laughing

"хумани Толе" Laughing
PFC 4ever!

PFC 4ever!

Pa reci da nije,čak je počeo čovek da poklanja penale Zvezdi umesto nama...!!! lol!

Inače,izgleda da su do sada od 6 golova 4 veoma sumnjiva (kad smo već kod penala bilo ih je 3)!No videćemo na SOS kanalu... Smile

/Subašić 19', Milijaš 28' penal i 87'/

Читам управо да је победа Воше крајње сумљива... опет...
PFC 4ever!

PFC 4ever!

PočaljiNaslov: Re: Jelen Superliga 2008/09   Jelen Superliga 2008/09 - Page 2 EmptyPet Sep 26, 2008 3:18 pm

Od danas se ovo takmičenje zove Jelen Superliga Srbije!Još jedno u nizu debilskih imena... Wink
Admin
Admin
Admin

PočaljiNaslov: Re: Jelen Superliga 2008/09   Jelen Superliga 2008/09 - Page 2 EmptySub Sep 27, 2008 1:21 am

Ja mislim da je ovo jedna veoma dobra vest, zato što će kompanija "Jelen pivo" ulagati u našu ligu, i siguran sam da će bar malo podići nivo našeg najelitnijeg takmičenja.
Admin
Admin
Admin

U ponedeljak će biti potpisan novi ugovor sa RTS, što znači da će RTS imati pravo prenosa svih utakmica Superlige u naredne dve godine.