PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Pristupi

Datum upisa : 18.07.2008
Godina : 33
Lokacija : Juzna tribina

OLIMPIK BAKU-VOJVODINA Empty
PočaljiNaslov: OLIMPIK BAKU-VOJVODINA   OLIMPIK BAKU-VOJVODINA EmptyČet Jul 31, 2008 5:15 pm

Samo pobeda i nista drugo
Nazad na vrh Ići dole
Tomi

Tomi

Godina : 33

PočaljiNaslov: Re: OLIMPIK BAKU-VOJVODINA   OLIMPIK BAKU-VOJVODINA EmptyČet Jul 31, 2008 5:17 pm

16.minut 0-0 Very Happy
Dejan

Broj poruka : 20
Datum upisa : 14.07.2008

PočaljiNaslov: Re: OLIMPIK BAKU-VOJVODINA   OLIMPIK BAKU-VOJVODINA EmptyPet Avg 01, 2008 10:53 am

Đurić za ostanak na evropskoj sceni
PRVO KOLO KVALIFIKACIJA ZA KUP UEFA
Olimpik – Vojvodina 1:1 (0:0)

(Od našeg specijalnog izveštača)

BAKU: Stadion “Tofik Bahramov”, gledalaca 5.000, sudija Sabo Šandor (Mađarska), strelci: Ahalkatzi u 50. za Olimpik i Đurić u 85. za Vojvodinu. Žuti kartoni: Mogadi i Gulijev (Olimpik), Vukajlović, Buač, Pavlović, Aleksić (Vojvodina).
OLIMPIK: Megdijev 7, Lascenov 7 (Habijev), Nduka 8, Ahmadov 6, Koruzi 7, Klaudijano 6, Mogadi 7, Gulijev 6, Kutšišvili 6 (Musajev), Gomeš 6, Ahalkatzi 7.
VOJVODINA: Babalj 7, Stošić 6. Đurić 8, Mijatović 6, Kizito 6, Tumbasević 7, Popović 7, Pantelić 6 (Korać), Vukajlović 6 (Aleksić 7), Grozdanovski 6. Buač 6, Pavlović.

Vojvodina je ostala na evropskoj fudbalskoj sceni zahvaljujući golu Igora Đurića u 85. minutu utakmice u Bakuu. Inače, Đurić je bio strelac i u Novom Sadu.U Bakuu je postigao izuzetno vredan i lep gol, sa 35 metara Popović je majstorski poslao loptu u šestanaesterac domaćina, najviše je skočio Đurić i glavom poslao loptu u mrežu iza Megdijeva. Domaći su poveli u 50. minutu, jedna lagano nabačena lopta došla je u šestanaesterac Vojvodine, pogrešio je Kizito a iskusni reprezentativac Gruzije Roman Ahalkatzi je savladao nemoćnog Babalja.

Utakmica je odigrana po izuzeno jakom vetru, što je onemogućilo tehnički mnogo superiorniji tim iz Novog Sada da potvrdi kvalitet, a pogodovalo je borbenim domaćinima. U 10. minutu Buač je sa tri - četiri metra šutirao na gol rivala, golman je odbio loptu ona je ponovo došla do njega i on je strahovitim šutem pogodio čuvara mrže Olimpika u grudi. U 37. minutu Popović je dobro šutrao sa 20 metara, ali lopta je otišla preko gola. Dva minuta kasnije isti igrač je još jednom bio u šansi za dobar šut, međutim nije bio precizan.

U nastvaku meča, kako smo opisali postignuta su dva gola, po jedan na obe strane, što je Vojvodini bilo dovoljno da ostvari cilj i plasira se u drugi krug kvalifikacija za UEFA Kup. Trener Novosađana Dragoljub Bekvalac je naglasio da je zadovoljan jer je ostvareno ono što se želelo, dok je njegov kolega Abdulajev, uz čestitke Novosađanima, naglasio da njegovi igrači nisu iskoristili šanse i da je Vojvodina zasluženo otišla dalje.
Marko Jonson

Broj poruka : 69
Datum upisa : 28.07.2008

PočaljiNaslov: Re: OLIMPIK BAKU-VOJVODINA   OLIMPIK BAKU-VOJVODINA EmptyPet Avg 01, 2008 12:11 pm

Godina : 30

PočaljiNaslov: Re: OLIMPIK BAKU-VOJVODINA   OLIMPIK BAKU-VOJVODINA EmptyPon Avg 04, 2008 8:58 pm